Haber

Usta öğreticiler çocukları eğlendirmek için Iğdır’dan deprem bölgesine gitti

Usta öğreticiler çocukları eğlendirmek için Iğdır’dan deprem bölgesine gitti

Iğdır’da bulunan HATAY Halk Eğitim Merkezi, deprem bölgesindeki çocuklarla vakit geçirmek ve onlara el sanatları öğreterek ve onları eğlendirerek depremin izlerini silmek için isteyerek deprem bölgesi Hatay’ın Samandağ ilçesine gitti.

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde meydana gelen depremlerin ardından ülke genelinde depremin izlerini silmek için çalışmalar sürüyor. Depremden en çok etkilenen çocukları eğlendirmek ve eğitimlerine devam etmeleri için çalışmalar sürüyor. Iğdır’daki Halk Eğitim Merkezi’nin usta öğreticileri isteyerek deprem bölgesi olan Hatay’ın Samandağ ilçesine gitti. Çocuklar için hazırladıkları çeşitli oyuncakları arabaya yükleyen 10 kişilik ekip, çocuklara bakmak için bölgeye gidecek ve bayanlara el sanatlarını öğretecek olan depremin izlerini silmeye çalışacak.

Iğdır Halk Eğitim Merkezi Müdürü Musa Ölmez, ekiplerinin deprem bölgesindeki acıyı hafifletmek için gideceklerini belirterek, “6 Şubat’ta ülkemizde büyük acılara neden olan büyük bir deprem oldu. Bu deprem 11 ilimizi, birçok ilimizi etkiledi. Vatandaşlarımızdan Allah’ın rahmetine kavuştuk. Yaralılarımız çok ve aynı zamanda 11 ilimizde büyük bir yıkım yaşanıyor. “Bu bizi derinden üzdü, derinden sarstı. Ama olağan yaraları sarmanın zamanı geldi. Bu amaçla Iğdır Halk Eğitim Merkezi olarak 10 kişilik bir grup oluşturduk. Bu takımı Hatay’ın Samandağ ilçesine gönderiyoruz. Başta çocuklarımız olmak üzere vatandaşlarımıza ve yaşadıkları acılardan etkilenen kadınlarımıza bu ekibi gönderiyoruz. “Biraz da olsa ortadan kaldırmak amacı ile bir çalışma yapacağız. Bu çalışmamızda çocuklarımız için eğitici faaliyetler yapacağız. Kadınlarımız için el işi ve benzeri faaliyetler yapacağız. Bu sıkıntıyı bir nebze olsun hafifletmek bizim için keyifli olacaktır. Bir nebze de olsa vatandaşlarımızın mağduriyeti var” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu