Teknoloji

Samsung, Galaxy S24’ün Circle to Search özelliğini tanıtmak için Londra Metrosu haritasını yeniden tasarladı

Samsung, Galaxy S24 serisini ve yeni yapay zeka destekli Circle to Search özelliğini İngiltere’deki potansiyel müşterilere tanıtmanın akıllıca bir yolunu buldu. Şirket, Londra Metro sisteminin ikonik Tüp haritasını geçici olarak yeniden tasarlayacak Transport for London ile ortaklık kurdu.

Harry BeckTarafından tasarlanan Metro haritası, 1933’ten bu yana Londra’nın genişleyen yer altı yapısının bir sembolü oldu. Ancak önümüzdeki iki hafta içinde, ikonik Tüp haritasının yerini 5 değerli istasyon alacak. Samsung tarafından tasarlanan dairesel bir haritaya sahip olacak.

Londra Metro sisteminin bir parçası Daire Hattı Hammersmith’ten Edgware Road’a kadar uzanan ve Londra’nın merkezini çevreleyen spiral bir şekle sahiptir. Koreli teknoloji şirketi, haritasındaki Circle hattını geçici olarak “Circle to Search hattı” olarak yeniden adlandırma ve yapay zeka destekli Galaxy S24 özelliğini akıllıca tanıtma fırsatını gördü. Samsung tarafından tasarlanan metro haritası 5 istasyon içeriyor: King’s Cross, Blackfriars, Westminster, Liverpool Street ve Paddington.

Yeni Circle to Search özelliğine en yeni amiral gemisi telefonların herhangi bir ekranından kolayca erişilebiliyor. Kullanıcıların ekrandaki nesneleri daire içine alarak hızlı Google aramaları yapmasına olanak tanır. Bu AI aracı, web tarayıcıları, Galeri ve hatta Kamera uygulamasından canlı yayın dahil olmak üzere hemen hemen her ekrandaki uygulamalarla çalışır.

Şu an itibariyle Circle to Search özelliği yalnızca Galaxy S24 serisi ve Google’ın Pixel 8 telefonlarında kullanılabiliyor. 2024 yılı sonundan önce daha fazla cihazın bu özelliğe sahip olması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu