İş

Mardin’de tarım alanında işbirliği protokolü imzalandı

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü ile Tarım ve Orman Bakanlığı GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. ve Mardin Artuklu Üniversitesi ile tarımsal verimliliği artırıcı diğer alanlar ile Orman Bakanlığı’na bağlı GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü bünyesinde Tarım ve Ortak faaliyetler yürütülecektir.

İşbirliği belgesi çerçevesinde ayrıca Mardin Artuklu Üniversitesi yerleşkesinde “AgroPV pilot tesis kurulumu”, “Mobil Güneş Pili Sulama Makinesi” konulu ortak çalışmalar ve “Pompalarda Enerji Verimliliği” konulu kongrenin birlikte yapılması konuları da yer alıyor. .

Rektör Özcoşar, 2,7 milyon dekar ekili tarım arazisine sahip bir şehrin üniversitesi olarak şehrin konvansiyonel tarım politikalarına katkı sağlamak amacıyla GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü ile işbirliği sürecini başlattıklarını belirterek, “Bu iş birliği ile , tarımsal dinamikleri harekete geçirerek Mardin’in potansiyelini katma değere dönüştürmek istiyoruz.” – MARDİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu