Haber

Karakucak Güreşleri Kayseri’de Okullar Arası Müsabakalara Eklendi

Kayseri’de okulların katılımıyla düzenlenen müsabakalara ilk kez karakucak güreşi de eklendi. Öğrenciler rakiplerini mindere sermek için ter dökerken, İl Gençlik ve SporYönetmen Ali İhsan Kabakcı, “Türk sporunun ve güreşinin alt yapısı olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kayseri’de her eğitim-öğretim yılında onlarca branşta düzenlenen okullar arası spor turnuvalarına bir yenisi daha eklendi. Güreşin gençler arasında yaygınlaştırılması amacıyla bu yıl ilk kez Karakucak Güreşleri düzenlendi. Etkinlik, turnuvaya katılan öğrencilerin rakipleriyle minder üzerinde kıyasıya rekabetine sahne oldu.

“Türk sporunun ve Türk güreşinin alt yapısı olmaya devam edeceğiz”

Kayseri İl Gençlik ve Spor Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Kayseri’de spor anlamında çok yoğun faaliyetlerin ve gelişmelerin olduğunu belirterek, “Hızlı bir şekilde spor yapmak ve bu çalışmayı okulda da devam ettirmek için birçok branşı adaylarımız nezdinde gerçekleştiriyoruz. şevkle spor yapıyoruz.Bugün itibari ile klasik spor branşları ön planda.İnşallah bir federasyon bünyesinde yer alan ve federasyon bünyesinde entegre olan güreş, kısa şalvar güreşi, karakucak güreşi gibi branşlarda çalışmalarımız devam etmektedir. Ortaokul maçlarında da başladık.Amacımız bu branşı klasik spor branşları olarak çocuklarımıza ve gençlerimize yaymak.Bizi biz yapan şeyler, tüm spor dallarında var olmamız için yaptığımız çalışmalar. kadim uygarlığımızın özellikleri içinde yer alan kültürel faaliyetler ve diğer güreş türlerini de ilimizde yaygınlaştıracağız, özellikle de içinde önemli bir yeri olan karakucak güreşlerini yaygınlaştıracağız, bunun için de elimizden geleni yaptık. Daha çok sporcumuzu burada buluşturacağız. Bu doğrultuda Türk sporunun ve güreşinin alt yapısı olmaya devam edeceğiz” dedi.

haber-gumusova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu