Haber

İçişleri Bakanı Yerlikaya’dan Türk Polisine Övgü

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Polisimiz şefkatin, güvenin, sadakatin, kahramanlığın ve basiret timsalidir. İyi ki varsınız.” sözlerini kullandı.

Bakan Yerlikaya, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk polisi için kullandığı “Vicdan sahibi olmayanlara karşıdır” tweetini Twitter hesabından paylaştı. sözünü hatırlattı.

Türk polisinin yoğun kar altında yoldaki araçları elleriyle iterek kurtardığını belirten Yerlikaya, “Selde yaşlı amcamızı sağ salim evine götürüyor. Orman yangınlarını söndürmek için TOMA’larla alevler arasında. .Depremdeki çocuğu enkazdan annesinin yanına çıkarıyor, annesinin duasını alıyor.Gözlerimiz nurlu.Güler yüzle güvenli bir şekilde yavrularımızı karşıya geçiriyor.” sözlerini verdi.

İçişleri Bakanı Yerlikaya yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

“Eliyle can dostlarımıza yediriyor. Türk polisi Fethi Sekin’dir, şehit olacağını bile bile teröristlere karşı kahramanca siper alır… Polisimiz genç yaşta vefat eden Alp Efe Bekit’tir. yol güvenliğini sağlarken motosiklet çarpması.Senin şefkatin,Polisimiz güvenin,bağlılığın,kahramanlığın ve basiretin timsalidir.İyi ki varsın.Allah hepinizden razı olsun.”

Bakan Yerlikaya’nın paylaşımında, Türk polisinin vatandaşların yanında olduğu ve çeşitli görevlerde bulunduğu anlara ait görüntü ve fotoğraflardan hazırlanan klip de yer aldı.

sarikamis-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu