Ekonomi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Binance’in ABD varlıklarının dondurulmasını talep ediyor

YENİ ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEC), dava açtığı kripto para borsası Binance’in ABD varlıklarının dondurulmasını talep etti.

Yayınlanan dava belgesine göre SEC, Binance’in ABD’deki varlıklarının dondurulması için mahkemeden süresiz yasaklama talep etti.

SEC tarafından talep edilen diğer ihtiyati tedbirler arasında doğrulanmış bir muhasebe, varlıkların ülkesine geri gönderilmesi, belge ve bilgilerin korunması ve delillerin yok edilmesinin önlenmesi yer alıyor.

Komisyon dün, Binance.US’u işleten ABD merkezli BAM Trading Binance ve kurucuları Changpeng Zhao’ya çeşitli menkul kıymetler yasası ihlalleri nedeniyle 13 suçlamada bulunduğunu duyurdu.

Öne sürülen suçlamalar arasında, kayıt dışı borsaların ve takas acentelerinin işletilmesi, alım satım kontrollerinin yanlış beyanı ve Binance.US platformunda gözetim ve kayıt dışı menkul kıymet arzı ve satışı yer alıyor.

SEC bugün, menkul kıymetler kural ihlalleri nedeniyle başka bir kripto para borsası olan Coinbase’e dava açtığını duyurdu.

haber-halkapinar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu